0

Ramamazanda kuru kayısı tüketimi bir çok uzman tarafından tavsiye edilmektedir. Kuru Kayısı bol vitamin ve mineralli yapısı ile vücudumuzu ramazanda değişen beslenme düzenine karşı desteklerken, diğer yandan uzun saatler boyunca açlığa karşı da direncimizi arttırır.

Ramazanda kuru kayısı tüketimi, meşhur Malatya kayısısının zengin lifli yapısı ve vitaminli mineralli yapısı sayesinde sıvı ve mineral kayıplarını tolere etmesinden dolayı çok önemlidir. Kalite Kayısı web mağazamızda bulunan gün kurusu kayısı ve sarı kuru kayısı ürünleri meşhur Malatya kayısısının işlenmesi ile elde edilmiş olup yüksek kalitelidir.

Ramazanda Kuru Kayısı Tüketimi Kabızlığı Gideriyor

Ramazan ayında kuru kayısı tüketimi değişen beslenme düzeninden dolayı oluşabilecek kabızlık ve sindirim sistemi bozukluklarına karşı vücudumuzu destekleyerek, vücut direncimizi arttırır. İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrinoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İbrahim Şahin, iftarda gereğinden fazla yemek yenmesinden dolayı karşılaşılan rahatsızlıklara karşı kayısının tercih edilmesinin önemini vurgulamıştır. Ayrıca kayısının yüksek vitamin ihtivası, kayısıyı multivitamin haplarının doğal alternatifi haline getirmektedir. Vitamin hapları yerine kuru kayısının tercih edilmesi gerektiğini vurgulanmıştır. Bu yüzden ramazanda kuru kayısı tüketimi büyük önem arzetmektedir.

Ramazanda kuru kayısı tüketimi, oruçlu iken maruz kalınan uzun süreli açlığın neticesinde kan şekerinin düşmesi ile arzulanan tatlının doğal yollar ile alınmasında önemlidir. Ramazan ayında şeker ihtiva eden tatlılar yerine tüketilen kuru kayısı ihtiyacımız olan şekeri doğal ve zararsız yoldan karşılamamızı sağlar. Kalite kayısı web mağazamızda bulunan gün kurusu kayısı, Malatya kayısısının %100 doğal yollar ile güneş ışığı altında kurutulup işlenmesi ile elde edilmektedir. Hemen sipariş için lütfen burayı tıklayınız.

Ramazanda kuru kayısı tüketimi kayısının laksatif özelliğinden dolayı önem arzetmektedir. Kayısı bağırsakların ve metabolizmanın daha hızlı çalışmasında önemli rol oynar.

Ramazanda Kuru Kayısı Tüketimi Tokluk Hissi Veriyor

Yüksek potasyum içeriği ve lifli yapısı ile kuru kayısı tüketimi tokluk hissini arttırarak aşırı yemenin önüne geçmektedir. Orucun açılması için kalite kayısı web mağazamızda bulunan lüks medine hurmasının yanı sıra, yüksek kaliteli gün kurusu kayısı da tavsiyemizdir.

Gün Kurusu Bayram Şekeri

Günümüzde şeker ihtiva eden ürünlerin sağlığımıza verdiği zararlar toplumun büyük bir kesimi tarafından bilinmektedir. On bir ayın sultanı Ramazanın neticesinde erişilen bayramda misafirlerimize ikram ettiğimiz bayram şekeri, çikolata gibi yüksek şeker ihtiva eden ürünler sizin ve sevdiklerinizin sağlığını riske atmaktadır. Bunu göz önünde bulundurarak siz değerli müşterilerimize tavsiyemiz bayram şekeri olarak sevdiklerinize web mağazamızda bulunan “Kayısı Çekirdekli Gün Kurusu Kayısı Bayram Şekeri” ürünümüzü ikram etmenizdir. Sevdiklerinize sağlıklı ve %100 doğal ikramlarda bulunmak için lütfen buraya tıklayınız

Ramazan ayında kuru kayısı tüketiminin önemi yukarıda anlattıklarımızdan da açık bir şekilde anlaşılmaktadır. Kalite Kayısı ailesi olarak Ramazan ayında da sizing sağlığınızı önceliğimiz olarak Kabul ederek sizlere yüksek kaliteli ürünler sunmaya çalışıyoruz. Kalite Kayısı web mağazamızdan alışveriş yapmak için lütfen buraya tıklayınız.

Saygılarımızla

Kalite Kayısı

Bir yorum bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı