1
Gün Kurusu Kayısı Kaç Kalori
Gün Kurusu Kayısı Jumbo
Gün Kurusu Kayısı Jumbo

Malatya Gün Kurusu Kayısı Kaç Kalori

Gün kurusu kayısı kaç kalori sorusu diyet ve spor yapanlar için büyük bir soru işaretidir. Gün kurusu kayısının besin değerleri her ne kadar diğer besin maddeleri ile benze etkiye sahip olsa da çoğu zaman fark yaratmak için tüketilen kuru kayısıdan optimum sonuç alınabilmesi için besin değerinin bilinmesi elzemdir. Gün kurusu kayısı, Avrupa Birliği tarafından coğrafi işaret tescili olarak belirlenen Malatya kayısısının doğal yollar ile kurutulması ile elde edilmektedir. Özenle dalından toplanmış Malatya taze kayısısının güneş ışığı altında kurutulması ve çekirdeğinden ayrılması ile elde edilen gün kurusu kayısı zengin besin içeriğine sahiptir.

Gün Kurusu Kayısı Kalorisi ve Diyet

Gün kurusu kayısı kaç kalori sorusu diyetisyenlere sorulan soruların başında gelmektedir. Vücudun şekillendirilmesi (kilo kaybı yada kilo alma ) amacıyla sergilenen eforun boşa gitmemesi adına özellikle ara öğünlerde tüketilen besin özellikleri ve tüketilmesi önerilen miktarı çok önemlidir. Buradan yola gün kurusu kayısı kalori miktarı göz önünde bulundurularak tüketilmesi gereken gün kurusu kayısı miktarı kişiye özel olarak belirlenmektedir. Özellikle kilo ve kas artışı sağlamayı hedefleyen sporcuların yoğun protein tükettiği beslenme progrmalarını desteklemek adına genellikle gün kurusu kayısı tüketmeleri tavsiye edilmektedir. Protein ağırlıklı beslenen sporcuların kabızlık problemi ile karşılaşmalarının önüne geçebilmeleri adına bol sıvı tüketmeleri ve her gün ara öğünlerde mutlaka gün kurusu kayısı tüketmeleri en bilinen öneriler arasındadır.

Malatya Jumbo Gün Kurusu Kayısı Kaç Kalori

Kuru kayısının kaç kalori olduğuna dair yapmış olduğumuz araştırmalar neticesinde gördük ki uzmanlar 1 kg kuru kayısının 2500 kalori olduğu belirtmiştir. Haber sitelerinde 100 gr gün kurusu kayısı 250 kalori olarak belirtilmektedir. İlgili haber kaynağına ulaşmak için lütfen buraya tıklayınız. Kalite Kayısı web mağazamızda bulunan jumbo boy kuru kayısıların 80-100 adedi  1 kg gelmektedir. Buradan yola çıkılarak 1 adet jumbo boy kuru kayısının 31.25 kalori – 25 kalori arasında bir değerde olduğu anlaşılabilir. Aynı şekilde 1 numara kuru kayısının 100 – 120 adedi 1 kg gelmektedir. Buradan yola çıkılarak 1 adet 1 numara kuru kayısının 25 kalori – 20.833 kalori arasında kalori içerdiği söylenebilir.

Kişiye özel diyet ve gün kurusu kayısı

Kendi diyet programınızı ve kalori hedefinizi göz önünde bulundurarak diyet listenizde gün kurusu kayısı kaç kalori olacağını ve ne kadar tüketmeniz gerektiğini belirledikten sonra web sitemizden yüksek kaliteli gün kurusu kayısı siparişi verebilirsiniz. Kalite Kayısı ve Yöresel Ürünler Firması olarak size doğal – yöresel ürünleri en temiz ve taze halleri ile ulaştımak ilk önceliğimiz. Jumbo ve 1 Numara gün kurusu kayısı siparişini kalite kayısı web mağazamızdan vermek için buraya, Amazon Türkiye üzerinden vermek için buraya ve N11 üzerinden vermek için buraya tıklayınız. Bu üç platform üzerinde satılan ürünler birebir aynıdır. Ürünler üzerindeki fiyat farkları n11 ve amazonun kar payı ve sağladıkları kargo fiyatı opsiyonlarından dolayı değişkenlik göstermektedir.

Saygılarımızla

Kalite Kayısı

1 Yorum

  1. Mert Güven 21 Ağustos 2019

    Bilgilendirici yazılarınızı ilgi ile takip ediyorum. Kuru kayısı ile ilgili hiç bilmediğim şeyleri sayenizde öğrendim.

Bir yorum bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı