0

Kuru Üzüm

Kuru üzüm www.kalitekayisi.com web mağazamızın en faydalı doğal yöresel ürünleri arasında yer alır. Bu ürün kullanılarak bir çok tatlı, pasta ve yemek çeşidi yapılabilmektedir. Web mağazamızda Besni Kuru Üzümü, Kilis Karası Kuru Üzüm ve Tecde Kuru Üzümü çeşitleri bulunmaktadır. Hemen alışveriş yapmak için buraya tıklayınız.

Kuru Üzümün Faydaları Nelerdir ?

Kuru üzüm karbonhidrat içeriği, zengin vitamin ( A, B1, B2, C ) ve mineral (demir, çinko, fosfor, potasyum, magnezyum, fosfor) ihtivası sayesinde faydalı bir besin ve sağlıklı yaşam için çok önemli bir destektir. Kuru üzümün lifli yapısı ve içeriği sayesinde bir çok faydası vardır. Dört ana kategori altında toplamış olduğumuz faydalar aşağıdaki gibidir.

Faydaları

  1. Sindirim ve boşaltım sisteminidestekler ve kabızlığa iyi gelir. Bağırsaklarda bulunan besinlerin yumuşatılmasına yarar sağlayarak sindirimi rahatlatır. www.kalitekayisi.com web mağazamızda bulunan kuru üzüm çeşitleri için lütfen burayı tıklayınız.
  2. Sağlıklı ve yüksek enerji potansiyeli sayesinde sporcuların ve kilo vermek isteyenlerin hedeflerine ulaşmasında yardımcı olur. Vücudu zinde tutarak, diyet yapanların diyet yapılan süreçte en önemli desteklerinden biridir. Kilo vererek daha fit görünmek istiyorsanız eğer, bu süreçte vücudunuzu destekleyecek gün kuru kayısı ve kuru üzüm çeşitlerine www.kalitekayisi.com aracılığıyla buradan ulaşabilirsiniz.
  3. Zengin demir içeriği sayesinde kansızlık ( Anemi ) probleminin çözümünde vücudunuzun desteklenmesi için kuru üzüm çeşitlerinden özellikle Kilis Karası Kuru Üzümü’nün tüketilmesi büyük önem taşır. Kilis karası diğer çeşitlere nazaran demir içeriği açısından daha zengindir. Kalite kayısı web sitemiz sağlıklı gıdalar ile siz değerli müşterilerimizi buluşturmayı hedeflemektedir.
  4. Kuru üzüm Arginin adında bir aminoasit içerir ve bu amino asit cinsel sağlığa katkı sağlar. Uzun süre düzenli tüketilmesinin spermlerin hareketliliğinin arttırılmasına katkı sağladığı düşünülmektedir. Bu durum çocuk sahibi olma ihtimalini de arttırmaktadır. Daha sağlıklı bir yaşam için www.kalitekayisi.com web mağaamızdaki ürünlere buradan ulaşabilirsiniz

Kalite Kayısı Ailesi

Sağlıksız ve yapay gıdaların her geçen gün sofralarımızda daha fazla yer alması toplum sağlığını düşürerek doğal ve sağlıklı gıdalara erişimi güçleştirmektedir. www.kalitekayisi.com bir alışveriş sitesi olmanın ötesinde “ kalite ” li kuru kayısı ve yöresel ürünlere erişim imkanını arttırmak ve sağlıklı gıdalara erişimi kolaylaştırmak için kurulmuş bir web sitesidir. Web mağazamızda sağlıklı ve tamamen doğal yollar ile hazırlanmış gün kurusu kayısı, pestil, sucuk, köme, kuru üzüm çeşitleri , kayısı döneri, kayısı çikolatası, muska çeşitleri, kayısı lokum çeşitleri ve kompostoluk meyve çeşitleri mevcuttur. Kaliteli, sağlıklı ve doğal gıda alışverişi için lütfen www.kalitekayisi.com   web mağazımı buradanziyaret ediniz.

Bir yorum bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı