0

Dünyaca ünlü sarı Malatya kayısısı kullanılarak birbirinden güzel tatlı, pasta ve içecek çeşidi hazırlanabilir. Bunlardan biri de taneli içeçek olarak adlandırabileceğimiz “ kuru kayısı hoşafı ” dır.

Kuru kayısı hoşafı sindirim ve boşaltım sistemi sağlığımızı destekler. Ayrıca dünyaca ünlü Malatya kayısısının faydalarını da ihtiva eder. Kuru kayısının faydaları için buraya tıklayınız.

www.kalitekayisi.com web mağazamızda hoşaf (komposto) yapabileceğiniz bir çok farklı malzeme bulunmaktadır. Kompostoluk armut kurusu, hoşaflık dilimli erik kurusu, hoşaflık kara erik kurusu, hoşaflık mayhoş kuru kayısı, hoşaflık mürdüm eriği kurusu, hoşaflık vişne kurusu www. kalitekayisi.com adresindeki hoşaflık kuru gıdalardan sadece birkaçıdır. www.kalitekayisi.com web mağazamızdan hemen alışveriş yapabilmek iiçin lütfen buraya tıklayınız.

Kayısı Hoşafı için Gerekli Malzemeler

www.kalitekayisi.com web mağazamızın en çok satılan ürünlerinden olan kuru kayısı kullanılarak hazırlanan ve her mevsimde rahatlıkla sevdiklerinize ve misafirlerinize ikram edebileceğiniz kuru kayısı hoşafı için gerekli malzemler;

Kayısı Hoşafı’nın hazırlanışı

Yıkamış olduğumuz kuru kayısıları 2 ye ya da 4 e bölerek derin bir kaba koyup 1.5 saat suda bekletiyoruz. Bu süre geçtikten sonra 6.5 bardak su ve 1 su bardağı şekeri karıştırıp karanfil ve tarçımızı da ekleyip kısık ateş üzerinde su kaynayana kadar bekliyoruz. Daha sonra yumuşamış olan kuru kayısılarımızı süzüp kaynayan suya ilave ediyoruz. 20 dk kısık ateşte kaynadıktan sonra tarçın ve karanfilleri alıyoruz ve kuru kayısı hoşafımızı soğuması için bekletiyoruz. Soğuduktan sonra servise hazırdır.

sarı kuru kayısı kayısı hoşafı kompostosu

Afiyet olsun.

Neden Kalite Kayısı

Sağlıksız ve yapay gıdaların her geçen gün sofralarımızda daha fazla yer alması toplum sağlığını kötü yönde etkileyerek doğal ve sağlıklı gıdalara erişimi güçleştirmektedir. www.kalitekayisi.com bir alışveriş sitesi olmanın ötesinde “ kalite ” li kuru kayısı ve yöresel ürünlere erişim imkanını arttırmak ve sağlıklı gıdalara erişimi kolaylaştırmak için kurulmuş bir web sitesidir. Web mağazamızda sağlıklı ve tamamen doğal yollar ile hazırlanmış gün kurusu kayısı, pestil, sucuk, köme, kuru üzüm çeşitleri ,kayısı döneri ve cezeryeler, kayısı çikolatası, muska çeşitleri, kayısı lokum çeşitleri ve kompostoluk kuru meyve çeşitleri mevcuttur. Kaliteli, sağlıklı ve doğal gıda alışverişi için lütfen www.kalitekayisi.com   web mağazımı buradan ziyaret ediniz.

Bir yorum bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı