Kayısı çeşitleri, Kalite Kayısı ve Yöresel Ürünler şirketimizin temel ürünlerini oluşturur. Gün kurusu kayısı ve sarı kuru kayısı çeşitleri sitemizde mevcutken. Bunlara ek olarak gün kurusu kayısı jumbo, gün kurusu kayısı bir numara, sarı kayısı jumbo, sarı kayısı bir numara, gün kurusu kayısı çekirdeği ve gün kurusu bayram şekeri kayısı çeşitlerimizde mevcuttur.

Kayısı Çeşitleri ve Sağlığa Yararları

Kayısı, yoğun lifli yapısı ile sindirim sistemini desteklerken, diğer yandan özellikle yoğun protein ağırlıklı beslenen sporcular için kabızlığı gidermede önemli fayda sağlar. Diyet yapanların ara öğünde lifli bir gıda olan kuru kayısıyı seçmeleri hedeflerine ulaşmalarında önemli etki yapar.

Kuru kayısı , kansızlık problemleri ile mücadele edenlere de ihtiva ettiği yüksek demir içeriği ile fayda sağlar. Anemiye karşı tüketilebilecek faydalı bir besindir.

Ayrıca Kalite kayısı web sitemizde bulunan kuru kayısı ürünleri yüksek kalitelidir ve siz değerli müşterilerimize, vakumlu paketler sayesinde hava ve toz ile temas etmeden sizlere ulaşmaları sağlanır.

11 ayın sultanı Ramazan ayında kayısı çeşitlerinin tükketimi, tokluk hissini arttırıp ramazan ayından daha dinç olmamızı sağlamaktadır.

Kuru Kayısı Malatya da tek tek özenle işlenerek siz değerli müşterilerimizle buluşturulmaktadır. Kalite Kayısı web sitemizde ayrıca kuru kayısıdan yapılan diğer bir çok ürün bulunmaktadır. Kayısı Cezeryesi, kayısı pestili, kayısı lokumları, kayısı çikolata çeşitleri, kayısı döneri ve kayısı çekirdeği Kalite kayısı web sayfamızda bulunan kayısı çeşitleri ürünleridir.

Gün kurusu kayısı, malatya kayısısının güneş ışığı altında doğal yollarla kurutulması ile elde edilirken; sarı kuru kayısı, malatya kayısısının islim denen kükürtlü odalarda bekletilerek şiresinden ayrılması ile üretilir. Kayısı Bayram şekeri ise jumbo boy gün kurusu kayısısı ile kayısı çekirdeğinin jelatinlenerek bayram şekeri haline getirilmesi ile oluşur. Ayrıca, Jumbo boy kayısı ile bir numara kayısı aynı kayısı harmanının kayısıları olup aynı kalitededir. Jumbo boy kayısı, 1 numara kayısıya göre daha büyüktür. Doğrudan yemek ve atıştırmalık yada çerez niyetine ikram edilmek için jumbo boy kayısı tercih edilmektedir. Kayısı hoşafı yada kayısıdan yapılan tatlı çeşitleri için ise 1 numara kuru kayısı tavsiye edilmektedir.

Hemen sipariş vermek için lütfen buraya tıklayınız.

Bir yorum bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı