2

Gün kurusu kayısı

Gün kurusu kayısı tamamen doğal yollar ile güneş ışığı altında elde edildiğinden, sağlıklı gıdaların başında gelir ve daha sağlıklı olabilmek adına vücudumuza büyük faydalar sağlar. Bu faydalar şunlardır.

1.      Gün kurusu kayısı vücudumuzun demir emilimi yapabilmesi için gerekli olan bakır açısından zengin içeriğe sahip olmakla birlikte çok yoğun demir içeren besinlerin de başında gelir. Özellikle kadınların regl döneminde kaybettikleri kan yüzünden yaşanan demir eksikliği yüzünden görülen anemiye karşı zengin bakır ve demir içeriği sayesinde vücut direncini arttırır. Eğer kansızlık problemi ve demir eksikliği yaşıyorsanız düzenli olarak gün kurusu tüketmeniz vücudunuzu doğal yollar ile desteklemenizi sağlar. Şimdi www.kalitekayisi.com web mağazamızdan sipariş vermek için lütfen burayı tıklayın.

2.      Gün Kurusu Kayısının diğer bir önemli faydası sindirim sistemimizin düzenlenmesine yardımcı olmasıdır. Özellikle kabızlık problem yaşayanların her sabah aç karnına 2-3 gün kurusu tüketmesi önerilmektedir. Gün Kurusu kayısının düzenli tüketimi kabızlık probleminin çözümünde destek sağlayacağı gibi, sindirim sisteminin düzenlenmesinde büyük rol oynar.
Şimdi www.kalitekayisi.com web mağazamızdan sipariş vermek için lütfen burayı tıklayın.

3.      D vitamini açısından çok zengin bir besin olan gün kurusu cilt sağlığını sağlamada da vücumuza büyük katkı sağlar. Egzema ve güneş yanığı tedavisinde gün kurusu tüketimi mutlaka tavsiye edilir. Ayrıca gün kurusu yüz maskesi malzemesi olarakta kullanılarak aknelere karşı cildi güçlendirir.
Şimdi www.kalitekayisi.com web mağazamızdan sipariş vermek için lütfen burayı tıklayın.

Gün kurusu kayısının diğer faydaları

4. Gün kurusu kayısı zengin potasyum içeriği sayesinde vücuttaki sıvı oranının dengelenmesini sağlarken, kas fonksiyonlarının düzgün çalışmasında önemli rol oynar ve böylece kalp ritmini de düzenler. Kalp sağlığına da zengin potasyum içeriği sayesinde destek olan gün kurusu kayısısına tek tikla www.kalitekayisi.com adresinden erişebilirsiniz.
Şimdi www.kalitekayisi.com web mağazamızdan sipariş vermek için lütfen burayı tıklayın

5. Göz- Gün kurusu kayısı tam bir A vitamini deposudur. 1 bardak dolusu gün kurusu 158 mcg A vitamini içerir -ki bu da günlük A vitamini ihtiyacımızın % 17,5’i demektir. A vitamini vücuttaki serbest radikallerle savaşan en güçlü antioksidanlardan biridir. Özellikle katarakta yol açan serbest radikalleri ortadan kaldıran gün kurusu , ilerleyen yaşlarda ortaya çıkabilecek görüş bozuklarına karşı önlem olarak tüketilmesi gereken etkili besinlerden biridir.
Şimdi www.kalitekayisi.com web mağazamızdan sipariş vermek için lütfen burayı tıklayın

Kalite Kayısı

www.kalitekayisi.com web mağazamızda bulunan Gün kurusu kayısı ve diğer ürünlerimiz  yüksek kaliteli üKjjjjjjjjjjjjrünlerdir.
www.kalitekayisi.com web mağazamızdan satın aldığınız ürünlerimiz vakumlu paketler ile kargolanarak siz değerli müşterilerimize en temiz ve taze halleri ile teslim edilmektedir. Hemen alışveriş yapabilmek için lütfen buraya tıklayınız.

N11 KAlite Kayısı Gün Kurusu Jumbo ürünü için buraya tıklayınız.

Bir yorum bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı