0

Gün Kurusu Kayısı

Dünyaca ünlü Malatya Kayısısı’nın doğal yollar ile güneş ışığı altında kurutulması ile elde edilen gün Kurusu kayısı www.kalitekayisi.com web mağazamızın en çok tercih edilen ürünlerinden biridir. Besin değeri bir hayli yüksek olan gün kurusu kayısısı, günlük yaşamın yorucu temposu ve gittikçe gıda kültürümüzün merkezine yerleşen sağlıksız gıdalara karşı vücudumuzu destekler. A ve C vitamini, potasyum, demir, folik asit ve lif içeriği açısından çok zengin olan gün Kurusu kayısı ara öğünlerin belkide en çok tercih edilen ve vazgeçilmez olanıdır. Sindirim sistemimizi de destekleyerek özellikle protein ağırlıklı beslenen sporcuları kabız a karşı destekler. Kansızlığa karşı da zengin demir içeriği sayesinde vücudumuzu destekleyen gün kurusu kayısı bu yönü ile de ara öğünlerin vazgeçilmezi konumundadır.

Gün Kurusu kayısının 3-4 tanesi ara öğünde tüketilen 1 adet meyve yerine tüketilebilir. Sizde bu çok faydalı ve doğal ürünü www.kalitekayisi.com güvencesi ile sipariş etmek istiyorsanız lütfen buraya  tıklayın.

Gün Kurusu Kayısı Besin Değeri

Aşağıda siz değerli müşterilerimiz ile paylaştığımız gün kurusu kayısı besin değerleri 100 gr gün Kurusu kayısı içeriğine göre hesaplanmıştır. Ayrıca % günlük değer olarak verdiğimiz değer günlük toplam 2000 kalorilik bir beslenme şekline göre alınması gereken besin miktarının % kaçını içerdiğini göstermektedir. Siz de kendi diyet programınıza göre gün kurusu kayısının sizin almanız gerek kalorinin % kaçına tekabül ettiğini hesaplayabilirsiniz.

Gün kurusu kayısı besin değeri

Tablo 1 : 100 gr Gün Kurusu Kayısı ve Besin Değerleri

Besin Değeri 100 gramda % Günlük Değer *
Kalori 250 kcal % 12.5
Karbonhidrat 50.5 g % 16.8
Lif 11.2 g % 44.9
Protein 5.3 g % 10.6
Yağ 0.6 g % 0.9
Kolesterol 0.0 mg % 0.0
A Vitamini 1589.0 IU % 31.8
C Vitamini 42.5 mg % 70.9
Potasyum 1654.0 mg % 47.3
Kalsiyum 100.0 mg % 10.0
Demir 3.8 mg % 21.3

Sağlıklı gıda tercihleriniz için www.kalitekayisi.com her zaman yanınızda. Buradan diğer doğal ve sağlıklı ürünlerimizi de keşfedebilir ve sevdiklerinize ikram edebilirsiniz.

Bir yorum bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı