0
Gün kurusu kayısı tatlısı www.kalitekayisi.com

Gün Kurusu Kayısısı Tatlısı

Gün kurusu kayısı tatlısı tarifine geçmeden önce bilmenizi isterizki
Kuru kayısı gerek ara öğünlerin vazgeçilmesi ve gerekse sağlığımıza olan desteği ile faydalı besinlerin başında gelir. WWW.kalitekayisi.com web mağazamızın en çok sipariş edilen ürünlerinden olan Malatya gün kurusu kayısısı ile ilgili detaylı bilgiyi bloğumuzda bulunan  “Gün kurusu nedir? Ve Faydaları nelerdir?” adlı yazılarımızdan da elde edebilirsiniz. Kuru kayısı atıştırmalık niyetine yenebileceği gibi kuru kayısıdan yemek, tatlı, pasta ve hoşaf da yapılabilmektedir. Biz bugün size kayısının güneş ışığı altında doğal yollar ile kurutulması ile elde edilen gün kurusu kayısı kullanılarak hazırlanabilecek lezzetli tatlılardan sadece birinin tarifini vereceğiz.
Bu yazımızda meşhur Malatya gün kurusu kayısı kullanılarak yapılan tatlılardan birinin tarifini vereceğiz. Gün kurusu kayısı tatlısı !

Gün Kurusu Kayısısı için Gerekli Malzemeler

Gün Kurusu Kayısısı Tatlısı Yapılışı

Tarife geçmeden önce www.kalitekayisi.com web mağazamızda” jumbo boy “ ve “ 1 numara boy ” adlı 2 çeşit gün kurusu kayısı ürünümüz bulunmaktadır. Biz bu tatlı için özellikle 1 numara gün kurusu kayısı modelini önermekteyiz. Çünkü 1 numara ve jumbo boy kayısı aynı harmanın ürünü olup aynı kalitede kaysılardır ve aralarındaki tek fark kayısı tanelerinin boyutudur. 1 numara boy gün kurusu kayısı tatlı için idealdir.

Gün kurusu kayısılarımızı 20 dk boyunca sekerli su ile kaynattıktan sonra farklı bir tavada erittiğimiz tereyağımızı, süzdüğümüz kayısıların üzerine döküyoruz. Bu arada blenderdan geçiridiğimiz cevizi (dövebilirsiniz) de bolca kayısılarımızın üzerine serpiyoruz.

Afiyet olsun.

www.kalitekayisi.com web mağazamızın açılış amaçlarından biri ve belkide en önemlisi olan sizleri doğal ve sağlıklı gıdalarla buluşturmaktır. www.kalitekayisi.com web mağazamızda yalnızca yüksek kaliteli ürünleri bulabilirsiniz. Mesşhur malatya kayısısı ve yöresel ürün satış yaptığımız web mağazamızda kayısı çeşitleri, pestil ve muska çeşitleri, sucuk – köme çeşitleri, kuru üzüm ve kompostoluk hoşaflık kuru meyve çeşitleri, kayısı döneri ve cezeryeler, kayısı atomları ve kuruyemiş çeşitleri bulunur. Hemen alışveriş yapabilmek için lütfen buraya tıklayınız.

Bir yorum bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı